Мобільний додаток

ГПУ обмежила застосування спецназу під часу обшуків підприємств

5.10.2017 р., 16:45

Генеральний прокурор Юрій Луценко зобов'язав своїх підлеглих задіювати сили спеціального призначення під час обшуків підприємств лише у виняткових випадках.

Відповідний лист-орієнтування щодо недопущення порушень прав суб’єктів господарювання він підписав 5 жовтня, інформує прес-служба відомства.

Генеральний прокурор зобов’язав своїх підлеглих вжити додаткових координаційних заходів задля узгодження з керівниками правоохоронних органів порядку проведення окремих слідчих та процесуальних дій, які можуть обмежити права та інтереси суб’єктів господарювання приватного сектору.

Відтепер залучення спеціальних підрозділів для забезпечення проведення обшуків допускається тільки у "кримінальному провадженні щодо тяжкого та особливо тяжкого злочину і в разі наявного фізичного опору проведенню слідчої (розшукової) дії чи іншим чином унеможливлення її проведення". Про залучення спеціальних підрозділів керівники регіональних прокуратур мають невідкладно повідомляти генерального прокурора або його заступників.

Обшуки мають обов'язково фіксувати на відео.

При проведенні обшуків силовики мають забезпечити безумовний допуск адвокатів до проведення цієї слідчої дії.

Також обмежено тимчасове вилучення прокурорами комп’ютерної техніки, її частин, мобільних засобів зв’язку, інших пристроїв і носіїв для накопичення та опрацювання електронної інформації.

Як поставив генпрокурор, такі дії можна здійснювати тільки у випадках, коли їх надання (разом з інформацією, яка на них міститься) є необхідною умовою проведення експертного дослідження або наявна інформація, що такі об’єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення.

Новини по темі