Мобільний додаток

Світовий банк: Україна потребує невідкладних реформ

3.10.2017 р., 17:25

Україна потребує невідкладних і швидких реформ для стимулювання економічного зростання, вважають фахівці Світового банку.

Про це повідомляє УНІАН.

"Це пакет реформ, який дасть змогу Україні вийти на 4 або більше відсотків економічного зростання. Без цього Україна ризикує потрапити в пастку низького зростання", - заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

За її словами, перш за все йдеться про земельну реформу, включаючи створення прозорого ринку землі та скасування мораторію на продаж сільгоспземель вже з 1 січня 2018 року. Крім того, для подальшого зниження фіскальних ризиків потрібна Пенсійна реформа в Україні, а також реформи освіти і охорони здоров'я, підвищення адресності житлово-комунальних субсидій.

Згідно з матеріалами Світового банку, пакет реформ для прискорення економічного зростання має включати також перетворення у фінансовій сфері, боротьбу з корупцією і приватизацію, що стимулюватиме зростання інвестицій і продуктивності економіки.

Світовий банк зберіг прогноз зростання української економіки в 2017 році на 2%, проте назвав таке зростання недостатнім для підвищення рівня життя в Україні. Щоб уникнути рецесії економісти закликають прискорити земельну реформу та інші перетворення, покликані скоротити бюджетний дефіцит.

Нагадаємо, за прогнозами НБУ, зростання ВВП України в 2017 році становить 1,6%, в Уряді прогнозують зростання на 1,8%, а МВФ очікує зростання економіки України цьогоріч на 2%.

Світовий банк: Україна потребує невідкладних реформ

Новини по темі