Мобільний додаток

Щоп’ятниці на Українському радіо складатимуть «Кандидатський мінімум»

3.09.2015 р., 15:30

На Першому каналі Українського радіо разом зі стартом передвиборчої кампанії стартує і спільний з Громадською мережею ОПОРА проект «Кандидатський мінімум». Його учасників – представників місцевих осередків партій, кандидатів в органи місцевого самоврядування різного рівня – екзаменуватимуть просто в прямому ефірі. Концепція програми передбачає висвітлення на загальнонаціональному рівні перебігу місцевих виборчих перегонів і ґрунтується на тезі про те, що стратегія розбудови держави визначає політику на місцях, і водночас від самосвідомості, стратегічності мислення місцевої влади залежить загальний рівень політичного та економічного розвитку держави.

За словами директора ТО УР-1 Геннадія Ракуленка, вибори місцевого рівня нечасто стають об’єктом всебічного загальнодержавного обговорення і висвітлюють їх переважно місцеві ЗМІ. Найчастіше кожен вариться у своєму соку, навіть не замислюючись, що велика загальнонаціональна політика міцно пов’язана і зумовлена політичною волею й свідомістю (або ж їх відсутністю) на місцях. Тому «Кандидатський мінімум» - це розмова про державне крізь призму місцевого, і місцеве у контексті державного. Важливо підкреслити, що мета проекту - поінформувати, пояснити та проаналізувати. І дати можливість слухачеві почути свого «місцевого» кандидата в контексті загальнодержавних проблем, бо саме погляд «згори» дозволяє роздивитися те, що лишається непомітним зблизька.

Щоп’ятниці «Кандидатський мінімум» складатимуть двоє учасників – представники різних політичних сил. Відповідаючи на непрості запитання екзаменатора, кандидати демонструватимуть як сильні, так і слабкі позиції місцевих осередків партій, а слухачі зможуть оцінити політичні сили, порівнюючи відповіді та коментарі кандидатів на ідентичні запитання. «Кандидатський мінімум» не є ні дискусійним майданчиком між супротивниками, ні платформою для виголошення передвиборчих програм.

Щоб бути об’єктивними в оцінці, приймати іспит в ефірі Українського радіо також буде представник Громадської мережі ОПОРА, запитання ставитимуть активісти та громадські діячі місцевого рівня, а координуватиме роботу екзаменаційної комісії ведуча Аліна Акуленко.

Програма «Кандидатський мінімум» виходитиме в ефір Першого каналу Українського радіо щоп’ятниці о 17 годині 10 хвилин.

Новини по темі