Мобільний додаток

Іспанія взяла під контроль фінанси Каталонії

20.09.2017 р., 11:51

Іспанія взяла на себе контроль над фінансами Каталонії, щоб запобігти використанню коштів для
проведення референдуму про незалежність регіону.

Про це повідомляє AFP.

"Іспанія взяла під свій контроль фінанси Каталонії, щоб запобігти використанню коштів для референдуму про незалежність, який вона вважає незаконним", - йдеться в повідомленні. У Каталонії вважають, що подібна міра обмежує автономію регіону і ставить під питання виплату тисяч
зарплат державним працівникам.

"Це повна безвідповідальність. Вони ведуть нас до адміністративного краху", - заявив віце-президент Каталонії Оріольд Хункерас. За словами Хункераса, такий крок з боку уряду є "безпрецедентним". 

Регіони Іспанії платять податки центральному уряду, а потім отримують квоту на охорону здоров'я, освіту і громадську інфраструктуру. Каталонія, де проживає близько 7,5 млн осіб, отримує від Мадрида близько 1,5 млрд євро на місяць для покриття основних послуг.

Як зазначається, для Мадрида виплата зарплат приблизно 170 тисяч співробітників каталонського регіонального уряду буде непростим завданням. Раніше для запобігання референдуму прокуратура Іспанії наказала поліції вилучати виборчі скриньки, брошури та інші матеріали, які можна було б використати в забороненому референдумі. У результаті розпорядження поліція в неділю вилучила 1,3 млн брошур і плакатів на підтримку незалежності регіону.

Іспанія взяла під контроль фінанси Каталонії

Новини по темі