Мобільний додаток

Франція стала на захист кримських татар

13.09.2017 р., 20:20

МЗС Франції наголосило, що Росія порушує права кримських татар і закликало звільнити тих, кого затримали з порушенням норм міжнародного права.

Про це йдеться у заяві відомства, зробленого після того, як 11 вересня Верховний суд Криму засудив віце-голову Меджлісу Ахтема Чийгоза до 8 років колонії, повідомляє RFI.

"Франція та її європейські партнери вважають, що російська влада, заборонивши у 2016 році діяльність Меджлісу, порушила права кримських татар. Вирок 11 вересня Ахтему Чийгозу - чергове тому підтвердження. Ми закликаємо звільнити усіх, хто був затриманий з порушенням норм міжнародного права", - заявив представник французького МЗС.

Правозахисна організація "Amnesty International" назвала суд над Ахметом Чийгозом показовим.

Нагадаємо, віце-голова Меджлісу був затриманий за підозрою в організації безладів у лютому 2014 року. 2,5 роки він знаходиться у СІЗО.

Після анексії Росією Криму на півострові ФСБ проводить регулярні обшуки та допити кримських татар, журналістів, активістів, громадських діячів.

Франція неодноразово заявляла, що підтримує територіальну цілісність України і не визнає вибори та їхні результати в окупованому Криму.

Франція стала на захист кримських татар

Новини по темі