Мобільний додаток

За незаконний перетин кордону можуть встановити кримінальну відповідальність

3.08.2017 р., 18:20

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконний перетин державного кордону (№7017).

Текст законопроекту розміщено на сайті Парламенту, а його авторами є лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов та заступниця голови фракції, представник Президента у Парламенті Ірина Луценко.

Законопроектом пропонується Кримінальний кодекс України доповнити статтею 331 "Незаконне перетинання державного кордону". Згідно з нею, перетин держкордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, - карається позбавленням волі на строк до 3 років. Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що поєднані із застосуванням зброї, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. Як сказано у пояснювальній записці, "непоодинокими стають випадки, коли на територію України незаконно проникають громадяни держави-агресора, в тому числі, які є представниками військових та правоохоронних формувань, що також несе загрозу національній безпеці України".

За незаконний перетин кордону можуть встановити кримінальну відповідальність

Новини по темі