Мобільний додаток

Порошенко і Туск привітали Сенцова з днем народження

13.07.2017 р., 14:50

Президент України Петро Порошенко і президент Європейської ради Дональд Туск привітали ув'язненого в Росії кінорежисера Олега Сенцова з днем народження і закликали Росію негайно звільнити всіх ув'язнених українців.

Про це вони заявили під час прес-конференції за підсумками ХІХ саміту Україна - Європейський Союз.  

"Хочу привітати тебе з днем народження, Олеже. Ми пам'ятаємо тебе і прагнемо якнайшвидшого повернення додому", - сказав Глава держави. Він зазначив, що під час саміту Україна - ЄС багато уваги було приділено питанням окупованого Донбасу і анексованого Кримського півострова, який Росія перетворює на військову базу.

Президент Європейської Ради Туск, у свою чергу, нагадав, що 22 червня ЄС вирішив продовжити економічні санкції проти Росії. "У цьому контексті я також хочу привітати відомого українського кінорежисера і письменника Олега Сенцова, заарештованого в Криму і ув'язненого, з днем    народження. Я закликаю до негайного звільнення всіх незаконно ув'язнених українських громадян у Росії і на Кримському півострові", - наголосив Туск.

Нагадаємо: сьогодні українському режисеру і політичному в'язню Олегу Сенцову виповнився 41 рік. 11 травня 2014 року Сенцова затримала у Криму Федеральна служба безпеки Російської Федерації. Пізніше його перевезли у Лефортово, звинувативши у тероризмі та незаконному зберіганні зброї. У серпні 2015 року Сенцова засуджено до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму. У лютому 2016 його етапували до Якутії.

Новини по темі