Мобільний додаток

Чергове засідання у Мінську завершилося безрезультатно

25.05.2017 р., 13:40

Чергове засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську напередодні завершилося безрезультатно. Представники так званих "ДНР-ЛНР" продовжують блокувати процес звільнення заручників.

В ультимативній формі вимагають тотальної амністії для своїх поплічників, яких хочуть повернути в рамках обміну. Крім того, бойовики наполягають на проведенні ще однієї верифікації списків осіб, повідомила представниця України на переговорах у Мінську Ірина Геращенко.  

Додамо: українська сторона у Тристоронній контактній групі закликала Росію подати до кінця тижня списки осіб для проведення обміну заручниками в червні.

Наша держава надала підсумки верифікації, в якій взяли участь представники ОБСЄ, СБУ, українського офісу омбудсмана, а також матері утримуваних осіб. Верифікацію було проведено відповідно до українського законодавства і міжнародного гуманітарного права.

Українська сторона готова передати 200 осіб в обмін на українських заручників, утримуваних контрольованими Росією бойовиками на Донбасі. На цьому наголосив голова Служби безпеки Василь Грицак. Він визнав, що процес обміну полоненими просувається досить важко і переважно через те, що з боку Росії йде його політизація.

Новини по темі