Мобільний додаток

Кримським татарам загрожує каральна машина Кремля

29.09.2016 р., 19:05

Понад 2,5 тисячі татар опиняться під ударом каральної машини Кремля, наголосив під час мітингу у Києві Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Водночас дочка колишнього політв’язня Ільмі Умерова - Айше - у коментарі Українському радіо висловила думку, що наступним кроком російської влади після визнання Меджлісу екстремістською організацією може стати порушення нової кримінальної справи проти її батька, який є заступником Голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Додамо, що захист Меджлісу кримськотатарського народу вже заявив, що оскаржуватиме рішення Верховного суду Росії про заборону та визнання його екстремістською організацією.

Речник МЗС України Маряна Беца наголосила, що заборона окупаційною владою Криму Меджлісу кримськотатарського народу є фактично забороною цього народу. Україна вимагає від Росії негайно скасувати заборону Меджлісу та припинити будь-які репресії проти кримських татар. Київ також закликає світову спільноту активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму.

Визнання Верховним судом Росії заборони Меджлісу свідчить про масові репресії проти кримських татар на території окупованого півострова. Таку заяву оприлюднила міжнародна неурядова організація "Freedom House". Там припускають, що після такого рішення суду російська влада може покарати усіх представників кримськотатарського народу за їхню культурну, соціальну та політичну активність.

Кримським татарам загрожує каральна машина Кремля

Новини по темі