Дрони над Москвою: "пташки" від ЗСУ чи від опонентів Путіна серед росіян? Коментує Михайло Притула

Дрони над Москвою: "пташки" від ЗСУ чи від опонентів Путіна серед росіян? Коментує Михайло Притула

Останніми тижнями в медіа з’являється все більше звісток про не спокійну атмосферу в Росії. Зокрема, на території РФ почали активну роботу Російський Добровольчий Корпус та легіон "Свобода Росії", які протидіють чинному режиму Путіна. Також нещодавно з’явилися звістки й про дрони, які долетіли до Москви та району елітних будинків біля міста. Яка мета таких дій та чи може це бути відволікаючим маневром для контрнаступу ЗСУ? По роз'яснення Українське Радіо звернулося до полковника СБУ у відставці Михайла Притули. 

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Reuters

Чи є атаки на території Росії актами психологічного тиску на росіян?

"Йдеться скоріше не про психологічний тиск, а про можливість показати народам Росії, зокрема й поневоленим, що є можливість гуртом бити батька. Також метою є показати слабкість путінського режиму та, таким чином, дати їм можливість згуртуватися і боротися проти диктатури і тиранії за свободу своїх народів. Це перше, на що вказує наступ легіону "Свобода Росії" та РДК", — зазначив Михайло Притула. 

Щодо психологічного тиску, то він, як додав підполковник у відставці, більше стосується Кремля, аніж звичайних людей: "Для народів Росії це мало би мати більше стимулюючий ефект: атаки показують, що росіянам варто вступати до лав РДК та легіону "Свобода Росії" і боротися. Це психологічно робить їх більш розкутими і дає зрозуміти, що така опція є. Якщо людина знаходиться в стані, коли в неї немає грошей, вона пограбована, принижена, весь час дивиться, як "жирують" в Москві на Рубльовці, а вона живе без туалету та пральної машинки, може побачити, що можливість боротися за свої права існує. І люди почали вступати до лав легіону "Свобода Росії" більш активно, ніж це було раніше". 

Чи можуть атаки відволікати росіян, аби Україна підготувалась до контрнаступу?

"Для цього потрібно, щоб Росія перекинула свої війська на Білгородщину. Вони ж цього не роблять, бо в РДК та легіону "Свобода Росії" надто малі сили для того, щоб російське командування почало щось міняти на своїх позиціях. 

Крім того, на території України окупаційні війська складають десь 370 тисяч людей. Це достатньо велика сила (хоча недостатня, щоб їх утримувати). Куди Україні наступати? Туди, де сидить 370-тисячне військо, чи туди, де відкрита дорога на Москву? Звичайно, краще наступати на Москву, підтримати там легіон "Свобода Росії" та РДК. Це було б логічно.

І лише коли там почнуться більш серйозні дії, тільки тоді Росія почне перекидати війська з тих напрямків, де вона намагається їх втримувати", — пояснив Притула. 

Поки що Росія ніяк не реагує на атаки і не вважає за  серйозну загрозу те, що робиться на цих напрямках: "Відтак вважати це напрямками реформування я б не став, оскільки це не призводить до перегрупування російських військ". 

Дрони над Москвою: привіт з України чи від опонентів Путіна?

Дрони над РФ - це, перш за все, психологічний тиск, який показує, що режим Путіна не є захищеним, що він слабкий. Також це показує й громадянам Росії й нашим західним партнерам, що влада в РФ не є сильною.

Крім того, такі атаки мають вплив й на психіку людей, які живуть на Рубльовці — не лише Путіна, адже там дуже велика кількість російського істеблішменту, які досі вважали, що війна десь там, а не у них вдома. Тож атаки показують й їм, що треба тиснути на Путіна, щоб він припинив цю війну. Тобто це тиск на людей, які мають відношення до прийняття рішень російськими елітами, адже дрони прилетіли саме до російських еліт", — зазначив Михайло Притула.

Насамкінець експерт висловив припущення, що дрони могли бути запущені й одним з претендентів на майбутній престол Путіна для того, щоб показати його слабкість і врешті призвести до російського перевороту: "Адже війна в нас закінчиться тоді, коли від влади відійде той режим в Москві, який зараз там присутній. Цей режим треба дотискати і дрони - це один із цвяхів в труну путінського режиму".

Михайло Притула. Фото: сайт Майдан