Терор проти мирних українців. Грабський про мету російських ракетних ударів

Терор проти мирних українців. Грабський про мету російських ракетних ударів

Терор проти мирного населення України є метою ракетних ударів із боку Росії. Це констатував Українському Радіо військовий експерт, учасник миротворчих місій, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський. Сьогодні (29 травня) вдень, удруге за добу противник атакував Київщину балістичними та крилатими ракетами наземного базування "Іскандер". Загалом випущено 11 ракет, ППО всі цілі знищило, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Водночас ворог намагається такими атаками знесилити протиповітряну оборону України, констатує експерт. І додає: ракетні удари залишилися у російських загарбників єдиним козирем, крім ядерної зброї. Адже на полі бою "Другій армії" світу зараз похвалитися нічим, зауважує Грабський. Зокрема, деякі підрозділи окупантів, наприклад, "вагнерівці", змушені відводити своїх бійців із бойових позицій на відновлення.

0:00 0:00
10
1x

Наслідки атаки російськими ракетами та безпілотниками Київщини в ніч на 29 травня 2023 року. Фото: голова поліції Київської області Андрій Нєбитов у телеграм

Чому росіяни почати атакувати Україну щоночі? Це ознака слабкості чи сили агресора?

Якби вони могли продемонструвати більшу потугу і силу, то вони це зробили би, відповідає на це запитання Сергій Грабський. І називає три цілі частіших цього місяця ракетних ударів із боку Росії: 

1. "На сьогодні це фактично єдиний козир, який у них залишається проти нас, якщо не говорити про ядерну зброю. Тому такими відчайдушними атаками вони намагаються знесилити нашу систему ППО, не усвідомлюючи, що вона спирається на ресурси західних країн. 

2. По-друге, ворог намагається зменшити ефективність майбутніх наступальних дій української армії. 

3. Третьою задачею, яка протягом останніх 800 років характерна для Москви, є терор проти мирного населення. Таким чином вони намагаються знесилити, втомити наше населення і примусити його йти на поступки та вимагати від влади припинити війну. Окупанти не можуть усвідомити простої суті, що наше населення і є владою, влада не може діяти всупереч населенню. Для росіян це недосяжно, тому, на жаль, ми й далі будемо потерпати від таких терористичних ударів, які викликають обурення та гнів у всьому цивілізованому світі". 

Засновник ПВК "Вагнера" Пригожин заявив про виведення своїх сил із Бахмута, а речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий назвав ці заяви латентною капітуляцією 

Тут треба зрозуміти, що є задачами оборонної операції та настільки вони були виконані ЗСУ, зауважує Сергій Грабський. 

1. "Якщо говорити про задачі, то ними є зупинка противника і ми зупинили наступ противника.

2. Друге завдання: знесилення бойового потенціалу противника і ми це зробили настільки, що росіяни вже починають відповзати по позиціях. Деякі підрозділи, наприклад, "вагнерівці", змушені відводити із бойових позицій своїх бійців на відновлення. Тому фактично такий важливий елемент російської агресії, як приватна військова компанія "Вагнера" виявився знесиленим. Вивезти з ладу ударний підрозділ вартує дуже дорогого. Зараз противник намагається закріпитися на невигідних позиціях, не думаючи про проведення наступальних дій. Але ми не даємо такої можливості. Тому я не сказав би, що це капітуляція, але ознаки того, шо ми виконали своє завдання й примусили противника діяти за нашим сценарієм". 

Євген Пригожин. Скриншот

Чи є ознаки можливої капітуляції російських окупантів на Херсонщині?

Капітуляція буде тоді, коли ми проведемо парад у Москві, каже військовий експерт. "А те, що противник залишає Херсонщину, є наслідком нашої методичної послідовної і багатомісячної роботи по об'єктах противника. Адже на сьогодні ми, маючи досить ефективні засоби ураження, завдаємо противнику удари по об’єктах його критичної інфраструктури, по командних пунктах, місцях зосередження особового складу. Й росіяни розуміють, що вони зараз від ролі агресора переходять до ролі "мішенного" поля, це ми обираємо мішені й ми завдаємо удари. Зараз ми примушуємо противника тікати, й попри те, що вони є досить специфічними істотами, вони все ж таки мають залишки інстинкту самозбереження і вони знають, що в них шансів втриматися на тих територіях немає. Це те, що називається комбінований наступ ЗСУ, який почався давним-давно і не зупинявся від минулого листопада, якщо говорити про південний напрямок", – резюмує Сергій Грабський. 


  Сергій Грабський. Фото: "Міст Онлайн"

Останні новини
"Вагітність не виписана окремо як підстава для відстрочки" ― адвокатка  про мобілізацію жінок
"Вагітність не виписана окремо як підстава для відстрочки" ― адвокатка про мобілізацію жінок
  BookForum: "Не лише про видавців чи авторів, а насамперед – про читачів"
BookForum: "Не лише про видавців чи авторів, а насамперед – про читачів"
Це війна технологій — Дмитро Снєгирьов
Це війна технологій — Дмитро Снєгирьов
МАГАТЕ не ухвалило жодного рішення про те, що Росія здійснює ядерний тероризм — Юрій Костенко
МАГАТЕ не ухвалило жодного рішення про те, що Росія здійснює ядерний тероризм — Юрій Костенко
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
Новини по темі
"Передача Росії іранських гіперзвукових ракет не підвищить рівень загрози для України" — Данілов
"Україна перенесла виробництво ракет за кордон, щоб попередити удари росіян" — Данілов
Україна взяла курс на повне знищення окупаційного Чорноморського флоту РФ — Киричевський
Пшемислав Журавський вель Ґраєвський: Польський уряд не зупинить підтримку України
Навіть якщо не буде ракетних ударів, обмеження електроенергії взимку неминучі — Корольчук