Мобільний додаток

Народних депутатів оштрафували на 30 мільйонів гривень за прогули

12.01.2021 р., 17:05

У 2020 році із заробітних плат народних депутатів, які пропускали засідання чи не виходили на роботу, вирахували 30 мільйонів гривень. Про це розповів голова підкомітету з питань Регламенту профільного парламентського комітету, нардеп від фракції "Слуга народу" Павло Фролов в ефірі одного з телеканалів. Кого саме оштрафували та в якій фракції найбільше прогульників в ефірі Українського радіо розповідає голова Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Олексій Кошель.

Про порушення депутатів

У попередньому скликанні Верховної Ради спікер парламенту Андрій Парубій теж постійно оголошував суми, на які були оштрафовані народні депутати. Питання не в цифрах, там буде мільйон чи 30 мільйонів — це не принципово, адже в парламенті є багато депутатів, які можуть не помічати цих штрафів. Наприклад, є низка депутатів-бізнесменів, які не знають розмір своєї заробітної плати і передають її своїм помічникам як доплату. Я їх розумію, щоб мати грамотного помічника, треба дати йому хорошу зарплату. На жаль, це стало предметом спекуляцій і помічники отримують невелику заробітну плату у порівнянні з ринковими цінами. 

Ще гірша ситуація нині склалася у роботі парламентських комітетів, де дуже часто складно знайти кворум. Навіть в умовах карантину депутати дуже "умовно" беруть участь в роботі комітету. Ми навіть бачили ситуацію, коли одна з народних депутаток від партії "Слуга народу" під час засідання парламентського комітету у форматі zoom-конференції, адже вони всі так проходять у період пандемії, перебувала в магазині і купувала собі сумку. 

Про штрафи та покарання народних обранців

Питання у тому, що одними штрафами цю ситуацію не вирішити. Хтось, можливо, і відчує втрату частини зарплати, але більшість  — ні, особливо це стосується депутатів-бізнесменів. Штрафування дає можливість привернути увагу українських виборців, адже так вони дізнаються прізвища, назви політичних сил, де є порушники. Багатьох, мабуть, здивує, що скандальний депутат Дубинський, проти якого були нещодавно запроваджені санкції, взяв участь у роботі лише в кількох відсотків сесійних засідань Верховної Ради, тобто людина фактично не працює. Найгірші показники у фракції політичної партії "За майбутнє". На місцевих виборах ця політична сила провела яскраву інформаційну кампанію, але тепер є лідером з невідвідування Верховної Ради. Є проблема з іншим: депутати часто реєструються і ніби присутні у сесійному залі, але не голосують. Одні з найнижчих показників у депутатів Бойка та Вадима Рабіновича, який, на мою думку, частіше присутній в ефірах телеканалів, аніж у сесійній залі. 

Хто у списку

За даними Комітет виборців України, минулого року головними прогульниками серед депутатів стали представники групи "За майбутнє" (46%). Також низькі показники реєстрації у депутатів "Опозиційного платформи – За життя" (53%) та ВО "Батьківщини" (56%). Трохи вищі показники були у народних обранців групи "Довіра" (68%) та фракції "Голос" (67%). Найнижчий показник голосувань серед всіх народних депутатів у народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Вадима Столара ㅡ він взяв участь лише у трохи більше, ніж 1% голосувань. Також серед тих, хто найменше голосував опинилися: Степан Івахів з групи "За майбутнє" ㅡ 2% голосувань; Олександр Дубінський зі "Слуги Народу" ㅡ 5%; Вадим Рабінович з "ОПЗЖ" ㅡ 5%; Олександр Герега з групи "За майбутнє" ㅡ 7%; Ігор Палиця з групи "За майбутнє" ㅡ 8%; Дмитро Шенцев та Андрій Деркач ㅡ позафракційні депутати, по 9%; Ігор Абрамович з "ОПЗЖ" ㅡ 10%.

Нагадаємо, у 2019 році Верховна Рада України проголосувала законопроект щодо позбавлення народних депутатів України фінансового забезпечення за прогули. Якщо депутат протягом місяця без поважних причин не бере участь у більш ніж третині засідань або у більш ніж половині засідань комітету, то йому не будуть відшкодовувати витрати, повʼязані з виконанням його повноважень. Президент підписав його 25 жовтня 2019 року. Він набув чинності 1 листопада 2019 року.

Фото: www.facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Народних депутатів оштрафували на 30 мільйонів гривень за прогули

Новини по темі