Близько 15% клієнтів наркодилерів купують канабіс з медичною метою – експерт

Близько 15% клієнтів наркодилерів купують канабіс з медичною метою – експерт

У середу комітет Верховної ради з прав людини підтримав законопроект щодо легалізації медичної марихуани. Зареєструвати цей законопроект у Верховній раді мають вже наступного тижня. Тим часом вже цього тижня, у суботу під будівлею Верховної ради відбудеться акція "Закон медичному канабісу". Навіщо українцям легалізація медичної марихуани, пояснив в ефір "РанокПРО" вчений-нейрофізіолог, кандидат біологічних наук Дмитро Ісаєв.

Ведучі:

Павло Туптинський, Ольга Бабчук

Ольга Бабчук: – Для вас канабіс – це у першу чергу наркотик чи ліки?

– Саме слово "наркотик" не є науковим.Є речовини, до яких виникає залежність, і є речовини, які викликають зміну психічного стану. Деякі компоненту канабісу можуть викликати зміну психічного стану та невелику залежність – рівня кави та кофеїну.

Будь-яку речовину – каву, чай, цукор – можна вважати наркотиком. І це нічого не значить.

У всьому світі говорять про речовини, які викликають залежність, та психоактивні речовини. І вони можуть бути як ліками, так і засобами для рекреаційного вживання. Скажімо, той же морфій – це наркотик, але водночас і ліки, він використовується у медицині для знеболювання.

Я вважаю, що речовини, які є в канабісі – це передусім, хімічні речовини, які можуть допомогти при багатьох патологічних станах людини.

ОБ: – Є певна "демонізація" марихуани в суспільстві, її сприймають як наркотик-"запрошення", скуштувавши який, потім обов’язково почнеш вживати й більш важкі наркотики. І цей стереотип досить важко перебороти.

– Виходить так, що держава, суспільство, якісь політичні органи нав’язують, які речовини гарні, а які – погані. Наукові дослідження показують, що ось ця речовина, яка підштовхує на подальше вживання наркотичних речовин – це, перш за все, алкоголь, який вільно продається і до якого будь-яка людина, старша 21 року, може мати безмежний доступ. Але вплив алкоголю замовчується, тому що це економічна складова і все таке.

Немає жодних підтверджень того, що канабіноїди викликають подальше вживання наркотиків. Навіть сигарети більше підштовхують до наркотиків, ніж марихуана.

ОБ: – Виходить, марихуана "легша" за те ж пиво?

– В алкоголі одна речовина – алкоголь. У тютюні – нікотин. А в марихуані – біля 70 канабіноїдів. Якісь з них мають психоактивну дію, якісь не мають. Більшість речовин у канабіноїдах – не психоактивні, але мають позитивний вплив на здоров’я. І навіть психоактивних там менше, ніж, наприклад, у валер’яні. Жодної залежності.

Є така речовина, КБД (канабідіол – ред.). Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала урядам усіх країн світу надати доступ до КБД усім людям з неврологічними розладами. А є ТГК (тетрагідроканабінол – ред.) – психоактивна речовина. Це теж ліки, теж препарат, який можна використовувати проти болю, проти раку. Але оскільки це речовина психоактивна, вона має бути під контролем держави. А не психоактивні речовини з канабіноїдів взагалі не потребують рецептів, бо вони не впливають на психіку взагалі.

Павло Туптинський: – Мова йде про легалізацію саме медичної  марихуани. Чим вона відрізняється від тієї, яку пропонують на вулицях?

– Я виступаю за контроль держави над збутом канабіноїдів, щоб держава контролювала цей процес. Бо люди бояться, що всім дозволять курити і всі її будуть мати.

Зараз її купують у наркодилерів, і люди не знають, що саме вони купують. Це можуть бути синтетичні канабіноїди. Ніхто не знає, який саме вміст різних речовин у марихуані, яку вони купують, а для тих, хто лікується, це важливо. Ці коноплі можуть вирощуватися з пестицидами чи ще чимось. Виходить, що люди, яким потрібно лікуватися, купують продукцію, якості якої вони не знають.

Продаж канабіноїдів повністю належить наркомафії. А за підрахунками, близько 15% клієнтів наркодилерів купують канабіс з медичною метою. Тому що у США, там, де легалізували медичну марихуану, продажі наркодилерів впали на 15%.

ПТ: – За кордоном далеко не у всіх країнах легалізовано медичну марихуану. Польща, Чехія, Нідерланди, Швейцарія. Чи не планується прийняти рішення стосовно цього на рівні усього ЄС?

– Усе затримує постанова ООН 1961 року, яка заявила, що це наркотик. Тоді не було відомо про ці речовини, не було відомо про те, що у людини є рецептори, які їх сприймають, не було відомо, що людський організм сам виробляє речовини, подібні до канабіноїдів.

У постанові було сказано, що ці речовини є страшними наркотиками, і вони заборонені до вживання, але для наукових та медичних цілей їх можна використовувати. Радянський Союз пішов далі, і заборонив все. Тому в Радянському Союзі та на пострадянському просторі досліджень про це немає. Тоді як на Заході дослідження проводили.

Уся ця наукова праця, накопичення результатів досліджень про властивості канабіноїдів дозволили науковцям зробити певні висновки. Потім вони почали досліджувати людей, які нелегально використовували канабіс з тієї чи іншої причини, і зібрали дані про те, що це дійсно допомагає. Тому зараз увесь науковий світ і більша частина медичного світу стоїть на тому, щоб пацієнтам можна було його використовувати, лікарі могли його виписувати, а науковці могли його досліджувати.

Це все упирається в бюрократичні процедури, є якісь великі сили, які проти цього, тому що канабісна індустрія буде заважати багатьом іншим фінансовим потокам.

Читайте також: Законопроект про медичний канабіс — це про дорослішання, гідність та гуманність, — нардеп

Слухайте більше в ефірі Радіо Промінь!

Останні новини
Військове кладовище почнуть будувати у середині червня – в.о. Міністра у справах ветеранів
Військове кладовище почнуть будувати у середині червня – в.о. Міністра у справах ветеранів
"Єдині вікна" у ЦНАПах, єКабінет, реабілітація та інструменти для розвитку – Порхун про нову ветеранську політику
"Єдині вікна" у ЦНАПах, єКабінет, реабілітація та інструменти для розвитку – Порхун про нову ветеранську політику
"Це не телешоу, не боротьба за популярність... Це реальні люди з реальними історіями", – Мстислав Чернов
"Це не телешоу, не боротьба за популярність... Це реальні люди з реальними історіями", – Мстислав Чернов
Катерина Радченко: Мета нашого проєкту — порушити глобальну тишу
Катерина Радченко: Мета нашого проєкту — порушити глобальну тишу
У межах Чорного моря має активніше діяти НАТО — Риженко
У межах Чорного моря має активніше діяти НАТО — Риженко
Новини по темі
Збиття російських ракет в українському небі для правомірного захисту не є нападом на РФ ― Гопко
Окупанти втрачають 50-70% техніки ― комбат Федоренко про битву за Часів Яр
Санкції ЄС проти Фрідмана та Авена залишилися ― юристка
На Близькому Сході ненависть довга, але війни короткі — Семенюк про конфлікт Ірану та Ізраїлю
Після знищення "Москви" Україна повернула контроль над цивільним судноплавством — Плетенчук