war

Рада схвалила закон про повне гарантування вкладів фізичних осіб на час дії воєнного стану

1.04.2022 р., 20:22

Верховна Рада на засіданні 1 квітня ухвалила Закон № 5542-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб".

Закон передбачає гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі — без обмеження за сумою вкладу — на час дії воєнного стану в Україні та протягом 3 місяців після його завершення.

Через 3 місяці після завершення воєнного стану в Україні сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами встановлюється на рівні 600 тисяч гривень.

Водночас закон посилює забезпечення фінансової стійкості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Крім того, до Фонду гарантування вкладів приєднується "Ощадбанк".

"Законом суто формальне гарантування державою всіх вкладів фізичних осіб у "Ощадбанку", яке фактично не має механізму реалізації, замінюється на реальне гарантування вкладів на тих підставах, на яких таке гарантування стосується усіх без виключення інших банків, в тому числі державних.

Передбачене включення "Ощадбанку" до системи гарантування вкладів фізичних осіб та набуття ним статусу учасника Фонду, а отже скасування формальної державної гарантії на вклади фізичних осіб у "Ощадбанку" після закінчення перехідного періоду, який складає 6 місяців", — йдеться у повідомленні.

У документі також повідомляється про реструктуризацію зобов’язань Фонду за векселями, які були видані Фондом в 2015 і 2016 роках в обмін на облігації внутрішньої державної позики, держателем яких було Міністерство фінансів.

Закон також:

— надає право Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку на час воєнного стану встановлювати особливості державного регулювання та нагляду;

— надає можливість проведення клірингових розрахунків у іноземній валюті через рахунки в українських банках.

Фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Рада схвалила закон про повне гарантування вкладів фізичних осіб на час дії воєнного стану

Новини по темі