Попри війну, культурне життя в країні триває.
Інтерв’ю з митцями, документальні радіофільми, розповіді про те, як українці перемагають на культурному фронті. Від класичної музики до андеграунду, від світових прем’єр до фестивального кіно, від традиційного театру до театру імпровізації, від книжкових бестселерів до нон-фікшн літератури.
Про борги за комунальні послуги і що з ними робити? Скільки всього заборгували споживачі та підприємці за світло, воду і газ? Як надавачі послуг намагаються боротися із системними боржниками? Чи можна реструктуризувати ці борги? Та чи не стануть вони на заваді запезпечення теплом та електрикою взимку? Гість — Олександр Сергієнко, директор аналітично–дослідницького центру "Інститут міста".
Які наслідки не оновлення військово-облікових даних, чи однозначно військовозобов’язаний отримає штраф? Як наразі змінились повноваження ТЦК та поліції? Як студентам та аспірантам реалізувати своє законне право на відстрочку за новим законодавством? Гостя — Анжела Василевська, адвокатка.
Тімоті Снайдер, американський історик, дослідник історії Центральної та Східної Європи — про російсько-українську війну, перспективу мирних переговорів, Трампа, Байдена та становище українців.
Як вмовляє знаменитостей на інтервʼю, про що хоче запитати Володимира Зеленського та чому обрав українську для свого YouTube-каналу — про все це у розмові з Кирилом Передрієм, чотирнадцятирічним ведучим ютуб-каналу "Цікаво".
Моніторинг відновлених об'єктів. Гості: Олександра Бетлій, проєктна именеджерка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; Михайлина Скорик, директорка ГО "Сміливий Ірпінь".
Чи потрібно мати "свого адвоката", як у кіно? У яких ситуаціях варто проконсультуватися з адвокатом заздалегідь? Де шукати надійного захисника? Чи довіряти тому, хто 100-відсотково гарантує виграш справи? На які критерії вибору адвоката, окрім ціни послуги, варто звернути увагу і чи обов'язково сплачувати захиснику аванс? Як знайти "свого" адвоката. Гостя – Марина Саєнко, адвокатка.
Валентин Краснопьоров – автор YouTube-каналів "Останній капіталіст" @OstanniyCapitalist та "Валентин", співзасновник ігрової студії TeamFire та видавництва "Куркуль", голова громадської організації "Сильні громади", учасник Євромайдану в Донецьку в 2013-2014 роках — про відключення світла, ціни, курс долара, податки і мілітаризацію українського суспільства.
Як медіа висвітлювали отримання Томосу, перипетії навколо ухвалення законопроєкту про заборону діяльності релігійних структур, як достукатися і підвищити рівень медіаграмотності вірян та фейки, які вкидає Росія — Ярослава Міщенко, оглядачка Укрінформу та менеджерка проєкту "Україна православна".
Мобілізаційне законодавство. Закінчуються терміни оновлення даних військовозобов'язаними: що далі? Який документ підтвердить оновлення даних? Гостя — Дар'я Тарасенко, адвокатка.
Один із серйозних викликів воєнного стану — ситуація на ринку праці. Сьогодні нестача кваліфікованих спеціалістів відчувається у всіх сферах, — кажуть фахівці. 74% українських роботодавців відчувають дефіцит персоналу, згідно з одним із останніх досліджень ринку праці European Business Association, і цей показник, за прогнозами, буде лише зростати. Як і чому змінився український ринок праці, чи бути в Україні трудовим мігрантам і як має мотивувати держава своїх (українців) повертатися додому з еміграції? Гостя: Мирослава Трандаш, керуюча партнерка міжнародної рекрутингової компанії Talentor Ukrainе, експертка з ринку праці.
Які медичні документи треба зібрати для військово-лікарської комісії (ВЛК) військовозобов’язаному про свої хвороби, щоб підтвердити діагнози? Чи досить того, що вони є в електронних системах, наприклад, в ХЕЛСІ, чи варто все ж таки мати паперові копії? Чи зобов'язана ВЛК направити на додаткове медичне обстеження? Як правильно оскаржити ВЛК? На ці та інші практичні запитання відповідає адвокат Оксана Міськів.